reklam

Android Telefon Usb Bağlanmıyor Kesin Çözümü!


Android cihazınızın USB bağlantısı sorunlarına dayalı çözümler sunulmuştur.


Android telefonlarınızı bilgisayarınıza USB yoluyla bağladığınızda, telefonunuz bağlanmıyor veya bağlansa bile dosyaları göremiyorsanız çözümünü bu makale’de bulabilirsiniz.

Elimizden bir türlü düşüremediğimiz, çağımızın biricik vazgeçilmez cihazları olan akıllı telefonlar sayesinde insanoğlu tembellikten tembelliğe level atlamakta. Haliyle akıllı telefonlarımızda karşılaştığımız en ufak bir hata bile canımızı sıkabiliyor hatta bazıları için depresyon nedeni bile olabiliyor. İşte bir zamanlar benimde canımı sıkan bir sorunun çözümünü sizlerle paylaşarak zamandan kazanç sağlamanızı istedim. Android telefonlarınızı USB aracılığı ile bilgisayardan dosya transferi yapmak istiyor ancak bağlantı sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki kontrolleri yapınız.

 1. Android Telefonununuzun ekranının kilitli olmadığından emin olunuz.
 2. Android Telefonununuzu bir USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.
 3. Android cihazınız için bir USB bağlantısı seçmeniz istenirse, Medya cihazını (MTP) seçin.
 4. Dosya transferi için bilgisayar ekranınıza gelen Dosya Aktarımı penceresini kullanın.
 5. İşiniz bittikten sonra USB kablosunu bilgisayardan çekiniz.

 

Yukarıda ki işlemleri yaptınız ancak gene de bağlantı kuramadıysanız veya bazı sorunlar ile karşılaştıysanız aşağıda ki adımları takip ediniz.

 • Kullandığınız USB kablosunu kontrol ediniz. Kablo da kesik veya kopukluklar varsa başka bir kablo deneyiniz.
 • USB kablosunu bilgisayarınızın farklı USB portlarında (girintilerinde) deneyiniz.
 • Cihazınızda “USB Hata Ayıklama” Modunun aktif olduğundan emin olunuz. Aktif olup olmadığını öğrenmek ve aktif değilse aktif etmek için cihazınızda  Ayarlar > Sistem > Geliştirici seçenekleri > USB hata ayıklama bu yolu takip ediniz.
 • Telefonunuzdan, USB bağlantısının “Medya cihazı (MTP)” veya “Ortam cihazı (MTP)” seçeneğine ayarlandığından emin olunuz. Kontrol etmek için Ayarlar > Cihaz > Depolama‘ya dokunun. Sonrasında Menü > USB bilgisayar bağlantısı’na dokunun. MTP varsayılan olarak seçili olmalıdır, ancak MTP’nin işareti kaldırmanız, Kamera (PTP) öğesini işaretleyip tekrar işaretini kaldırdıktan sonra MTP’yi tekrar seçmeniz gerekebilir.
 • Bağlantı kurmak istediğiniz bilgisayarın MTP USB driver‘ının varsa güncelleştirilmesi gerekir yok ise bu adresten gerekli driverın indirilmesi kurulması gerekmektedir.
 • Tüm bunları yaptıktan sonra cihazınızı ve bilgisayarınızı yeniden başlatıp bağlantı yapmayı deneyiniz.

 

usb_hata_ayiklama_modu  

(Sadece CSS Kullanarak Tablo Nasıl Yapılır?)(Php substr fonksiyonu Türkçe karakter sorunu çözümü)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?